Search This Blog and/or Web

BARBIE DOLL OUTFITS - Obleceni Na Panenky BarbieThe above image is a link to the website that can give an inspiration for Moms with little girls. Erica, the web master of the Barbie website (please click on the image above) creates tiny outfits for Barbie dolls. I hope it will inspire some Moms to create at least one outfit for their little girls. Your daughters might remember this outfit particularly, because Mom made it.  

The link (click on the image) will lead you to the website written in Czech, but if you use Google Translator, it may help to understand somewhat the text. Just copy the text from the web site, insert it into translator and click "Translate". I have providet for you the link to CZ-EN Translator web page.

-------------

Inspirace pro maminky s holcickama.
Erica: "Moje stránky jsou o pletení, o šití na Barbie, o háčkování, o malování, o vyšívání, o focení, a o všem možném, co mě baví nebo bavilo tvořit. Některým koníčkům jsem se věnovala jenom chvíli, jiným se věnuji dodnes. To, co z mojí tvorby zůstalo nebo jsem stihla vyfotit, než jsem to rozdala, si můžete prohlédnout v mých galeriích obrázků, které jsem se pokusila rozdělit do jednotlivých kategorií, snad je to dostatečně přehledné a nezabloudíte. "

Takze si kliknete na obrazek a dostanete se na jeji webove stranky...